Polskie Towarzystwo Informatyczne
Oddział Wielkopolski

Seminaria

Jeżeli masz ciekawy temat, który może zainteresować członkinie i członków OW PTI, i jeśli chciał(a)byś przedstawić ten temat w trakcie seminarium, z wielką przyjemnością zorganizujemy Ci taką możliwość. Propozycje tematów wystąpień oraz krótki opis proponowanego wystąpienia prosimy przesyłać na adres kontakt@pti.poznan.pl

DevOps

28 kwietnia, 18:30, Centrum Wykładowo-Konferencyjne Politechniki Poznańskiej, sala nr.8
Zapraszamy wszystkich członków Oddziału Wielkopolskiego PTI na seminarium współorganizowane z Akademickim Kołem Aplikacji Internetowych. Tematem seminarium jest tematyka DevOps, czyli idea ścisłej współpracy między programistami i administratorami pozwalająca na błyskawiczne wprowadzanie systemu na rynek i zarządzanie systemem. W ramach seminarium odbędą się następujące prelekcje:
  • Devops i jego narzędzia: Prezentacja ma za zadanie przedstawić kim jest devops, jakie są jego zadania i jakich narzędzi używa by te zadania wykonać.
    Prelegent: Krzysztof Krzyżaniak (Egnyte)
  • Serwery dla developera: Szybki kurs, jak postawić swój własny serwer w chmurze publicznej, jak np. Rackspace, e24cloud czy Amazon. Będzie także o konfiguracji VPS’a i serwera dedykowanego (oraz różnicach pomiędzy nimi), jak nimi zarządzać i bezpiecznie wylądować na produkcji.
    Prelegent: Maciej Madziała (e24cloud)
  • CLI Ninja: SSH, Vim, Git i przyjaciele: Jesteś przyzwyczajony do pracy z okienkami i myszką? Błąd. Łukasz przekona nas, dlaczego terminal powinien być głównym przyjacielem programisty i jego domyślnym środowiskiem pracy.
    Prelegent: Łukasz Jan Niemier (AKAI)
Więcej szczegółów na stronie http://akai.org.pl/akaicamp-2-devops/.