Start
Aktualności
Odnośniki
Kontakt
Polskie Towarzystwo Informatyczne
Oddział Wielkopolski

Nasze cele

_

PTI jest stowarzyszeniem zrzeszającym polskie informatyczki i polskich informatyków. Nasze cele to między innymi:

  • popieranie działalności naukowej i technicznej we wszystkich dziedzinach informatyki,
  • podnoszenie poziomu wiedzy i etyki zawodowej oraz kwalifikacji członkiń i członków,
  • ułatwianie wymiany informacji w środowisku zawodowym,
  • popularyzacja w społeczeństwie zagadnień informatyki i jej zastosowań,
  • reprezentowanie członkiń i członków Towarzystwa.

Polskie Towarzystwo Informatyczne jest miejscem, gdzie spotkasz osoby, z którymi współdzielisz pasję i zainteresowania. Staramy się przyciągać te osoby, którym nie wystarcza codzienna praca, które pragną podnosić swoje kompetencje i jednocześnie są gotowe poświęcić swój czas i umiejętności pro publico bono. W PTI działa wiele osób, które dużo znaczą w polskiej informatyce. Spotkania organizowane przez Towarzystwo to doskonała okazja, aby nawiązać z nimi kontakt. Towarzystwo prowadzi różne formy działalności, które przynoszą korzyść jego członkom:

Seminaria naukowe i popularne

Staramy się zapraszać interesujących ludzi - przedstawicieli przedsiębiorstw i uczelni, aby na forum PTI dzielili się posiadaną przez siebie wiedzą z koleżankami i kolegami Towarzystwa. Na spotkaniach tych możesz dowiedzieć się o nowoczesnych i inspirujących rozwiązaniach bezpośrednio od ich twórców i ludzi, którzy znają konkretne problemy "od podszewki".

Konferencje

PTI organizuje co roku kilka konferencji, które pozwalają jego członkom i sympatykom poszerzyć swoją wiedzę, zaprezentować swoje osiągnięcia i nawiązać kontakty z przedstawicielami środowiska informatycznego. Jesienne spotkania PTI w Mrągowie są okazją do wymiany doświadczeń między środowiskami biznesu informatycznego. Górska Szkoła PTI w Szczyrku ma charakter bardziej podstawowy - w jej programie znajdują się szkolenia i warsztaty, prowadzone przez najlepszych specjalistów z kraju i zagranicy.

ECDL i EUCIP

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (zwany też komputerowym prawem jazdy) jest certyfikatem, który potwierdza posiadanie podstawowych umiejętności obsługi komputera i oprogramowania. Jest przydatne dla osób, które chcą swojemu pracodawcy - aktualnemu lub potencjalnemu - pomoć w decyzji o zatrudnieniu, awansie albo podwyżce. Z kolei Europejski Certyfikat Zawodu Informatyka to potwierdzenie szeregu kompetencji zawodowych z zakresu informatyki.

Projekt i wykonanie: c-lite | agencja kreatywna